Głogowianie i okoliczni mieszkańcy tak chętnie uprawiają sport, jakim jest tenis ziemny, że aż z tego powodu zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Głogowa w tenisie ziemnym.

Gdzie odbędą się zawody i kto może wziąć w nich udział?

Zawody odbędą się od piątego do dziewiątego września na kortach przy Chrobrym S.A. przy ulicy Wita Stwosza 1. Organizatorem jest Głogowskie Towarzystwo Tenisowe, a zapisy trwają do drugiego września. No właśnie a kto może się zapisać i przystąpić do rywalizacji o puchar prezydenta miasta Głogów? A no odpowiedź jest prosta — każdy. Dany uczestnik musi się tylko zapisać do jednej z odpowiadającej mu kategorii. Mianowicie:

  • Panowie do Open — godzina 9:00 (wpisowe 70 zł + posiłek)
  • Panowie +50 – godzina 10:00 (wpisowe 70 zł + posiłek)
  • Panie — godzina 14 (wpisowe 60 zł + posiłek)
  • Debel Panów — godzina 14 (wpisowe 30 zł od osoby + posiłek)

Na zapisy należy się zgłaszać pod adres mailowy: [email protected]. Kierownikiem Turnieju jest Pan Wojtek Skołozdrzy a Sędzią Turnieju jest Pan Tomasz Wojciechowski. Oprócz miłej atmosfery przewidziane są również nagrody oraz dyplomy.  Każdy, kto chętny niech się zapisuje! Jeśli jednak ktoś z Was przegra — to głowa do góry, ponieważ w miarę możliwości przewidywany jest Turniej Pocieszenia!!!

Skąd w ogóle wziął się tenis ziemny?

Początki podobnej gry do tenisa ziemnego miały miejsce w starożytnym Rzymie, a potem we Włoszech. Jednakże współczesna wersja tego sportu wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Pierwsze reguły tej dyscypliny sportowej spisano w roku 1877. Tenis Ziemny jest bardzo rozpowszechnionym sportem na całej Ziemi oraz w różnych grupach wiekowych. Bardzo ważne rozgrywki tego sportu w ciągu roku tworzy tak zwany Wielki Szlem, w którego skład wchodzą: Roland Garros, US Open, Australian Open, oraz Wimbledon.