Z okazji nadchodzących ferii zimowych w Głogowie otworzy się dla mieszkańców Twierdza. To jedna z niewielu okazji w roku, kiedy można zwiedzić miejsca, które na co dzień są dla zwiedzających zamknięte. W tym czasie do Głogowa przyjeżdżają turyści z bliższych i dalszych jego okolic. Już od jutra zapraszamy wszystkich do skorzystania z Zimy w Twierdzy.

Program 31.01-05.02

Już w poniedziałek od 10:00 zwiedzać będzie można podziemne obiekty w fosie Twierdzy. Start przy ul. Koszarowej. Organizatorzy tego wydarzenia nie zapomnieli o osobach, które pracują i już we wtorek 1 lutego zorganizowane będzie nocne szwędanie. Zwiedzanie Głogowa rozpocznie się o 17:00 przy Zespole Szkół Samochodowych. W programie przewidziane jest przedstawienie historii dawnych cmentarzy, budynków i pomników. W środę od 10:00 przewidziana jest wycieczka do Jakubowa. Tam odbędzie się zwiedzanie kościoła, źródełka i ruin pałacu. Oprócz tego dla uczestników rozpalone będzie ognisko.

W czwartek o 10:00 rozpocznie się zwiedzanie koszar. Dodatkowo nie zabraknie pokazu uzbrojenia i tradycyjnej wojskowej grochówki. Piątek za to będzie przeznaczony na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego i oglądanie zawodów pływackich w Odrze. Sobota dla uczestników zapowiada się intensywnie. Już o 8:00 zaplanowany jest wyjazd do Witaszyc. Tam uczestnicy będą mogli zwiedzić pałac i Muzeum Dwóch Imperiów.

Program 7-12.02

W poniedziałek zaplanowana jest zbiórka o 10:00 przy Rondzie Niepodległości. Tego dnia będzie można zwiedzić blokhauz, szpital podziemny i cerkwię. We wtorek o 17:00 rozpocznie się zwiedzanie Podziemnego Głogowa i jego fortyfikacji. Dodatkowo będzie można zobaczyć podziemia kościoła Bożego Ciała. W środę o 10:00 rozpocznie się impreza w Muzeum w Głogowie. Wszystko z okazji 210 rocznicy wizyty Napoleona. Dzięki temu uczestnicy będą mogli posłuchać wykładu na ten temat. Czwartek będzie dniem porządków, przewidziano sprzątanie dawnego cmentarza. Po wszystkim dla uczestników rozpalone będzie ognisko. W piątek będzie można posłuchac koncertu Przemka Bielawy, a w sobotę skorzystać z wycieczki do Żagania. Tam przewidziane jest zwiedzanie Pałacu Książęcego i Biblioteki Augustiańskiej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zaplanowanych wydarzeniach. Są one idealne nie tylko dla fanów historii, ale dla każdego mieszkańca Głogowa i okolic.