Już w nadchodzący piątek 28 stycznia o godzinie 17:00 odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Kaplicy Wielkanocnej w Ruszowicach. Wystąpi dla Państwa Szymon Gąda i absolwentki studia wokalnego – Anna Sobol i Katarzyna Józefczak.

Dzień później – w sobotę 29 stycznia będzie można wziąć udział w parkrunie. Już o 9:00 wszyscy zainteresowani rekreacyjnym bieganiem ruszą na 5 km trasę. Zapraszamy do Parku nad Strumykiem. Pamiętajcie, że w parkrunie nie ma żadnych zasad. Możesz biec, truchtać, spacerować albo robić wszystkiego po trochu. Jest to wydarzenie dla Was, w którym każdy może wziąć udział po swojemu i na swoich zasadach.

WOŚP

W niedzielę 30 stycznia czeka nas jedno z największych wydarzeń roku. To już 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem uzbierane środki przekazane zostaną na dziecięcą okulistykę. Na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie o 12:00 rozpocznie się Wielka Parada Samochodów, która potrwa do 15:00. Przeróżne pojazdy przejadą ulicami Głogowa i będzie można zobaczyć je między innymi na ul. Obrońców Pokoju, Wojska Polskiego, pl. 1000-lecia, Alei Wolności, ul. Piastowskiej i ul. Piłsudskiego. Oczywiście to nie wszystkie miejsca, którymi przejadą zabytkowe samochody, samochody Ochotniczej Straży Pożarnej, garbusy, quady, motocykle i pojazdy terenowe. Zapraszamy do oglądania bo na pewno będzie to interesujące wydarzenie.

Oczywiście nie byłoby finału WOŚP bez licytacji. Spotkanie głogowskiego sztabu będzie w tym roku online i rozpocznie się o 15:00 i potrwa do 18:00. Licytować będzie można za pomocą takich aplikacji do konferencji jak Zoom, Skype, Microsoft Teams, BlueJeans i WhatsApp. Oprócz tego całą transmisję będzie można obejrzeć na Facebooku i Youtubie. Zapraszamy do udziału.