Masz wolny weekend i chciałbyś zrobić coś ciekawego? A może planujesz zabrać swoją drugą połówkę na romantyczną randkę i nie masz za bardzo pomysłu gdzie się wybrać? Dziś przedstawimy Ci kilka ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu w mieście.

Na początek spacer

Spacer w pięknym mieście to zawsze świetny pomysł. Nie ważne czy chcesz iść na niego samemu, czy zabrać swoją drugą połówkę. Jeśli tylko pogoda dopisuje to warto wybrać się na niego choćby dziś. W Głogowie mamy kilka ładnych miejsc, po których można pospacerować. Jednym z nich jest Bulwar Nadodrzański. To właśnie tam możecie jednocześnie podziwiać Odrę, starówkę i zamek. Jest tam też sporo zieleni, a to podobno pozytywnie wpływa na nastrój. Drugie miejsce na klimatyczny spacer to Park Słowiański. Jest to zdecydowanie najczęściej wybierana miejscówka na spokojną przechadzkę. Park jest duży, jest w nim wiele alejek i ławek. W lato można się przyjemnie schłodzić obok fontanny. Potem można przejść się do Parku Słonecznego i usiąść przy tężni solankowej. To miejsce odwiedzane jest często przez osoby starsze i rodziny z dziećmi, ale dobrze wpłynie to na zdrowie każdego.

A może piknik?
Jeśli planujemy wyjście w cieplejsze miesiące to możemy pomyśleć o zrobieniu pikniku. Świetnie sprawdzi się zarówno przy randce we dwoje jak i na rodzinnym wypadzie z dziećmi. Wtedy możecie pomyśleć o pojechaniu na Plac Festynowy. Z pewnością nie zabraknie tam dla Was miejsca nawet na bardzo duży koc.

Trochę aktywności też się przyda

Jeśli nie chcecie tylko spacerować, ale również przeżyć jakąś przygodę to pomyślcie o parku linowym, który jest w Parku Piastowskim. Jest to świetna zabawa dla młodszych i starszych. Mała dawka adrenaliny jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a satysfakcja po przejściu takiego toru linowego jest niezaprzeczalnie duża.

Z pewnością nie są to jedyne atrakcje w mieście, ale mamy nadzieję, że chociaż trochę pomogliśmy Wam w zagospodarowaniu wolnego czasu. Warto również zainteresować się wydarzeniami, które odbywają się raz na jakiś czas w Głogowie.