26 września to dzień Europejskiego Dnia Języków. Jest to święto międzynarodowe, które ustanowiła Rada Europy z siedzibą w Strasburgu w 2001 roku i jest obchodzone co roku.

W jakim celu obchodzony jest Europejski Dzień Języków?

Taki dzień jak ten, ma zachęcić wszystkich europejczyków do nauki języków obcych. Dodatkowo Europejski Dzień Języków ma za zadanie przybliżyć zalety umiejętności władania wieloma językami oraz ma za zadanie propagować między innymi różnorodności językowej i kulturowej Europy. W jaki sposób celebrowane jest taki dzień? Raz do roku organizowane są różne wydarzenia szczególnie dla dzieci i młodzieży. Prowadzone są także specjalne kursy językowe czy naukowe konferencje. Gdzie głównie odbywają się obchody tego święta? Przeważnie tego dnia zajęcia są organizowane przez szkoły, różne instytucje kultury, biblioteki, oraz inne organizacje pozarządowe.

Czy z tego dnia, będą miały miejsce jakieś wydarzenia w Głogowie, związane z Europejskim Dniem Języków?

Oczywiście, że tak! Tego dnia w Głogowie, odbędzie się webinarium pod tytułem „Serwisy do nauki języków”. Webinarium to poprowadzą bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie — Pani Agata Bogucka oraz Pani Małgorzata Malec. Wydarzenie to odbędzie się 27 września od godziny 18 do 19:30 na platformie — Spatial Chat.

Na webinarium zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie, im. Galla Anonima, w ramach projektu „Biblioteka Online II” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani, lecz głównie zaproszenia te kierowane są dla bibliotekarzy oraz nauczycieli-bibliotekarzy. Webinarium jest bezpłatne, lecz liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też kolejność zapisów będzie miała znaczenie.

Gdzie można się zapisywać i jak odbywać się będzie Webinarium?

Wszyscy zainteresowani mogą zapisywać się mailowo, pod adresem: [email protected]. W wiadomości zwrotnej otrzymają Państwo wiadomość zwrotną z potwierdzeniem zapisu oraz z instrukcją logowania do platformy. Każdemu uczestnikowi zostanie przesłanie zaświadczenie ukończenia webinarium.