Data 20 września to bardzo ważny dzień dla przedszkolaka. Bowiem właśnie w tym dniu w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka! Tak było i w tym roku. Poniżej relacjonujemy, jak świętowały dzieci wśród muzyki i zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Głogowie.

Jak świętowały dzieci w przedszkolu? Od kiedy obchodzone jest święto Dnia Przedszkolaka?

Zacznijmy od tego, że święto — Dzień Przedszkolaka, obchodzony jest już po raz dziewiąty! Pierwszy taki dzień został ustanowiony przez Sejm we wrześniu 2013 roku. Dokładnie brzmi on Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to pokazuje, jak bardzo ważna jest edukacja przedszkolna i integracja dzieci.

Z tego powodu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3  w Głogowie uczciło to święto. Przedszkole świętowało na sportowo, ale również z akcentem ekologicznym, oraz zabawowym. Tematem przewodnim było promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Gościem w przedszkolu był Pan Jerzy Górski. Dzieci bawiły się rewelacyjnie. Miały dużo chęci i zapału, by biegiem pokonać przygotowaną dla nich trasę wokół przedszkola, która miała długość kilkuset metrów.

Bieg zakończył się dla nich zdrową niespodzianką, ponieważ na mecie czekała na nich woda i owoce. Ponadto z inicjatywy rodziców powstał pomysł, który w tym dniu zrealizowano. Mianowicie posadzono drzewo — dąb bezszypułkowy. Drzewo to zafundowało — Nadleśnictwo Głogów. Co więcej, sadzenie drzewa w Dniu Przedszkolaka stanie się w tym Przedszkolu tradycją. Inicjatywa jest ważna, by dzieci wiedziały, jak ważna jest roślinność. Będzie to też wspaniała pamiątka po latach, gdy dzieci dorosną i przyjdą odwiedzić przedszkole.

W dniu tym było również mnóstwo zabawy, śmiechu, tańców czy śpiewu. Nie zabrakło także zasłużonych medali i certyfikatów. To był bardzo udany i wesoły dzień!