Niedawno wystartował przetarg na budowę pierwszego etapu budowy Fundacji Hospicjum Głogowskie, które to finansuje miasto Głogów. Sam budynek to jednak nie wszystko. Z całą pewnością potrzeba całego wyposażenia, które sfinansować już musi sama fundacja. Stąd właśnie akcja – „Znicz”.

Na czym polega akcja „Znicz”? Czy będą jeszcze jakieś inne akcje w celu uzbierania pieniędzy na wyposażenie fundacji?

Wolontariusze oraz zainteresowani Fundacją Hospicjum Głogowskie, odbyli niedawno spotkanie w Hotelu Qubus. Rozmowa dotyczyła planów na jesień, które są bardzo obfite. Na wszystko jednak potrzebne są fundusze. Aby Hospicjum mogło zacząć funkcjonować, musi być odpowiednio wyposażone i właśnie na to potrzebne są pieniądze. Dotąd fundacja uzbierała prawie milion i trzysta tysięcy złotych.

Aby kwota ta powiększyła się, została zorganizowana akcja – „Znicz”. Przy Głogowskich cmentarzach przy ulicy Świerkowej oraz Legnickiej, będą wydawane fundacyjne znicze w zamian za datek. Tym sposobem i z pomocą wolontariuszy jest szansa na zwiększenie kwoty na wyposażenie Fundacji.  Zniczy będzie około 1000 sztuk, natomiast jeśli nie „załapią się” Państwo na taki fundacyjny znicz, to będzie można wesprzeć fundację przed świętami Bożego narodzenia, wówczas będzie zbiórka pieniędzy w niektórych sklepach.