We wtorek (31 stycznia) od wczesnych godzin porannych prowadzone są przez policjantów z ruchu drogowego działania kontrolno-prewencyjne. Ich celem jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego. To bowiem piesi oraz rowerzyści są najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków i innych zdarzeń drogowych. 

Piesi i rowerzyści to uczestnicy ruchu drogowego, których nie chroni karoseria samochodu czy też poduszki powietrzne. Dlatego też tak ważne jest, aby zachowali szczególną ostrożność, zwłaszcza w miejscach natężonego ruchu lub przy nieoświetlonych przejściach dla pieszych. 

Głogowscy policjanci ruchu drogowego prowadzą od rana działania “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, dlatego policjanci zwrócą uwagę na zachowania względem nich kierowców samochodów. Sprawdzą również, czy piesi stosują się do zasad w ruchu drogowym, w tym również na przejściach dla pieszych. 

Jak informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie asp.szt. Łukasz Szuwikowski, funkcjonariusze skupią się na nadzorowaniu miejsc szczególnie niebezpiecznych dla pieszych. Ponadto przeprowadzą działania edukacyjne, informujące o zagrożeniach dla pieszych na drogach oraz potrzebie przestrzegania i znajomości obowiązujących ich przepisów.