Bezpieczeństwo seniorów, dotyczące przede wszystkim popularnych ostatnio oszustw to temat bardzo ważny. Przypominają o tym także policjanci, którzy prowadzą działania edukacyjno-profilaktyczne. W tym celu z seniorami z Domu Dziennego Pobytu “Cicha Przystań” w Głogowie spotkał się zespół ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie razem z Dzielnicowym.

Tematem przewodnim spotkania stały się oszustwa, które działania często  na szkodę osób starszych. Popularne bowiem są metody, takie jak m.in. na wnuczka, policjanta lub innych przedstawicieli instytucji, które policjanci starali się szczegółowo omówić. Seniorzy poznali sposoby manipulujące, jakimi działają oprawcy oraz dowiedzieli się, w jaki sposób reagować na dane zdarzenia. Podczas spotkania nie zabrakło również rozmowy na temat  bezpieczeństwa podczas zakupów oraz ochrony danych osobowych. 

Policja w Głogowie przypomina, że oszuści cały czas modyfikują sposoby swojego działania. Wykorzystują przy tym często starsze, nieświadome osoby, które w wyniku oszustwa tracą swoją oszczędności. Bądźmy ostrożni oraz rozmawiajmy ze swoimi bliskimi, uświadamiając o popularnych sposobach oszustw.