W poniedziałek, począwszy od wczesnych godzin porannych, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przeprowadzili specjalne działania o charakterze kontrolno-prewencyjnym o nazwie „Motocyklista”. Te regularnie organizowane działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Ważne jest, aby pamiętać, że motocykliści należą do użytkowników dróg, szczególnie narażonych na tragiczne konsekwencje wypadków.

Motocykliści stanowią grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego. Osoby kierujące jednośladami, w tym motocyklistami, nie mają bowiem ochrony w postaci karoserii pojazdu, pasów bezpieczeństwa ani poduszek powietrznych. Ta grupa uczestników jest szczególnie podatna na poważne obrażenia w przypadku zdarzeń drogowych.

Głównym celem przeprowadzanych działań o nazwie „Motocyklista” jest troska o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Regularnie przeprowadzane działania mają na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.