W przyszłym tygodniu w Głogowie odbędą się bezpłatne konsultacje dla indywidualnych inwestorów. Wydarzenie pod nazwą „Porozmawiaj z Inżynierem Budownictwa” organizowane jest przez Dolnośląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Specjaliści w dziedzinie inżynierii budownictwa udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę oraz kwestii technicznych, takich jak dołączenie do sieci elektrycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej.

Sesja konsultacji skierowana jest do właścicieli domów jednorodzinnych, mieszkań, a także przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, którzy planują budowę lub remont. Celem wydarzenia jest pomoc inwestorom na każdym etapie procesu budowy, od omówienia prawnych aspektów budownictwa po doradztwo w sprawach formalno-prawnych.

Marcin Ragan, współorganizator wydarzenia, zaznacza, że doradcy z administracji budowlanej ze starostwa będą dostępni, aby pomóc uczestnikom w zakresie wyboru projektu, nowych technologii, takich jak pompy ciepła i fotowoltaika, a także kwestii naprawy i eksploatacji budynków. To trzecie spotkanie w cyklu, na którym inżynierowie budownictwa będą dostępni do bezpłatnego doradztwa.

Konsultacje odbędą się w sobotę 30 września w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w godzinach od 9 do 14. To wartościowe wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych inwestycjami w nieruchomości i budownictwo.