Zaistniał dziś około godziny 12:00 na ulicy Piłsudskiego w Głogowie incydent drogowy, gdzie doszło do zderzenia forda i autobusu należącego do Miejskiej Komunikacji. W chwili zdarzenia, wewnątrz autobusu przebywało mniej więcej 20 pasażerów. Na szczęście, żadna osoba nie odniosła obrażeń. Odpowiedzialność za to zdarzenie spoczywa na młodej, 18-letniej kobiety z Głogowa, która prowadziła samochód osobowy.

Relacjonując szczegóły incydentu, Natalia Szymańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, stwierdziła: „Kobieta za kółkiem forda nie przepuściła autobusu marki solaris. Do tej pory nikt z uczestników zdarzenia nie zgłosił żadnych obrażeń. Wobec sprawczyni zostały podjęte działania edukacyjne, jak pouczenie”.

Następstwa kolizji są widoczne na obu pojazdach. Ford posiada uszkodzoną karoserię nad prawym tylnym kołem. Autobus miejski, będący własnością głogowskiej spółki komunikacyjnej, wymaga szerszego zakresu napraw. Znajdują się na nim uszkodzenia w postaci połamanych elementów plastikowych, wybitej lampy i kierunkowskazu oraz zarysowanej karoserii.