W ostatnim czasie, ekipa grająca w piłkę ręczną z miasta Głogów, otrzymała tytuł mistrza Polski w kategorii masters do lat 45. Jest to nie tylko triumf ich umiejętności, ale także dowód na to, jak wielką pasją jest dla nich ten sport. Wynik ten jest historyczny i na tle ich wcześniejszych osiągnięć, takich jak czwarte miejsce na mistrzostwach świata, stanowi prawdziwy sukces.

Podczas turnieju rozgrywanego w Dąbrowej, zawodnicy z Głogowa pokazali swoją wyjątkową formę. W fazie grupowej udowodnili swoją dominację, zwyciężając z Górnikiem Złotoryja oraz Trójką Ostrołęka. Nie zatrzymali się jednak na tym etapie rywalizacji. Po ciężkich bojach udało im się dotrzeć do półfinału, a następnie triumfować w finale. Wyróżniającym się zawodnikiem okazał się Przemysław Pitoń, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Tytuł króla strzelców przypadł natomiast Grzegorzowi Piotrowskiemu.

Łukasz Darowski, który jest członkiem drużyny Chrobry Głogów, wyraził swoją radość z osiągnięcia tak wspaniałego wyniku. Jak powiedział, na mistrzostwa Polski przyjeżdżali jako jedni z faworytów i nie zawiedli. Wszystkie mecze zakończyły się ich zwycięstwem, co dodatkowo podkreśla ich determinację i talent. Po ostatnim meczu, atmosfera była pełna radości i świętowania, jednak jak przypomina Darowski, jutro wszyscy wracają do swojej codziennej rzeczywistości i idą do pracy.