Na głogowskim rondzie Konstytucji 3 Maja doszło do kolizji, w której uczestniczyły trzy samochody. Na ulicy Obrońców Pokoju bus przewożący pasażerów nieoczekiwanie uderzył w dwa pojazdy, które czekały na swój moment na wjazd na ruch okrężny skrzyżowania. Fiat, który znalazł się podczas kolizji pomiędzy busem a toyotą, odniósł największe uszkodzenia – jego przód i tył zostały rozbite.

Pasażerowie podróżujący busem to turyści z zagranicy, którzy przybyli do gminy Polkowice. Mieli oni zamiar dotrzeć na lotnisko w Poznaniu. Mimo iż żadnemu z uczestników zdarzenia nic poważnego się nie stało, okoliczności kolizji wywołały u nich duże zaniepokojenie. „Nasz samolot odlatuje za półtorej godziny. Nie jesteśmy pewni, czy zdążymy” – wyrażali swoje obawy, podczas gdy wyjmowali swoje bagaże z uszkodzonego pojazdu.

Organizatorzy wyjazdu wezwali drugi bus, który miał zabrać pasażerów na lotnisko. Tymczasem, z powodu prac policji, jedna część jezdni na ulicy Obrońców Pokoju, koło przejścia dla pieszych, była tymczasowo nieprzejezdna.