Głogów to jedno z najstarszych miast Polskich, któremu prawa miejskie ostały nadane w w 1253 r. Obecnie miasto to, kojarzone jest chyba najbardziej z przemysłem miedziowym. Warto jednak zaznaczyć, że tereny Głogowa posiadają wiele wspaniałych miejsc oraz zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć. Warto mieć na uwadze to jak pięknie prezentuje się miasto, które po drugiej wojnie światowej, było jedną, wielką ruiną.

Najważniejsze miejsca i zabytki

Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, początkowo budowany w stylu romańskim na przełomie XII i XII wieku, a ostatecznie została przebudowana w styl gotycki.

Most Tolerancji, czyli różowy most na Odrą. W latach 90 – tych, mieszkańcy w ramach konkursu, wybrali właśnie taki kolor.

Marina Głogów, czyli przystań na Odrze, na której można skorzystać z rejsów statkami „Laguna. Ponadto, znajduje się tam kawiarnia, pole namiotowe, oraz wypożyczalnia rowerów.

Miejskie Mury Obronne, które otaczały miasto na przełomie XIII i XIV wieku. Obecnie zostały współcześnie odtworzone, razem z  zachowanymi reliktami.

Dawny Kościół Parafialny św. Mikołaja – dziś jest to ruina, która na razie nie zostanie odbudowana, by pozostała symbolem zniszczeń po drugiej wojnie światowej.

Teatr Miejski, który powstał około 1800 roku, dzisiaj też jest ruiną, jednakże są plany odbudowy teatru.

Rynek, Ratusz i Sukiennice – to miejsca, które trzeba zobaczyć by powiedzieć, że zwiedziło się Głogów.

Co jeszcze?

Oprócz powyższych miejsc. ciekawymi miejscami i obiektami są jeszcze: Kościół Bożego Ciała, Plac Umińskiego, Pomnik Społeczności Żydowskiej Głogowa – Lapidarium Synagogi, przepiękna Fosa z bujną roślinnością, Sąd rejonowy, Łódź Chrystusowa, Blok Koszarowy – CIT, Biblioteka św. Pielgrzyma, Pomnik Dzieci Głogowskich, Zamek Książąt Głogowskich i wiele innych!

Z pewnością warto zatrzymać się w Głogowie na dłużej, by móc zapoznać się ze wszystkimi ważnymi miejscami miasta.