Istnieje w Polsce takie jedno rondo, które ma aż 850 m obwodu. Znajduje się ono właśnie w Głogowie i jest największym w Polsce i jednym z największych w całej Europie. Co ciekawie wjeżdżając na rondo Konstytucji 3 maja można pomyśleć, że ktoś się pomylił w oznaczaniu tego skrzyżowania. Na środku ronda mieści się Park, którego powierzchnia to aż 5 ha. Wjeżdżając więc na rondo nie widzimy co znajduje się po jego drugiej stronie. 

Nielubiane skrzyżowanie

Przez to gigantyczne skrzyżowanie przebiega droga krajowa nr 12 i droga wojewódzka nr 292, co sprawia że sporo mieszkańców innych miast musi się przez nie przeprawić. Niestety zdarzają się przypadki, że wjeżdżają oni na rondo pod prąd, nie wiedząc że nie jest to regularne skrzyżowanie. Wszak droga dookoła parku ma aż 3 pasy. W godzinach porannych i popołudniowych to miejsce jest prawie zawsze zakorkowane, przez co nie jest to lubiana droga mieszkańców Głogowa.

Tajemnicze rondo

To, że na środku ronda jest park, widać na pierwszy rzut oka. Nie widać jednak tego, co znajduje się pod nim. A są tam liczne kazamaty i korytarze minerskie. Do Parku niestety nie można wejść. W historii istnienia ronda pojawiały się jednak przypadki, w których widziane były w nim sarny.