Dziś rozpoczęła się zbiórka darów dla Kamieńca Podolskiego. W Głogowie potrwa ona jeszcze tylko jutro. Jeśli więc macie w domu środki opatrunkowe, koce, materace, śpiwory, karimaty i odzież, to możecie przynosić je do budynku starostwa powiatowego. Wspaniale będzie też jeśli zdecydujecie się kupić niezbędne przedmioty. Pamiętajcie, że niezmiernie ważne jest to, żeby wszystkie te rzeczy były nowe.

Co jeszcze się przyda?

Oprócz środków opatrunkowych niezmiernie przydatne będą wszelkie środki higieniczne. Możecie przynosić pampersy, podpaski, szczoteczki i pasty do zębów, bandaże i plastry. Bardzo potrzebne są termosy, śpiwory i koce. Z chęcią będą przyjęte materace i karimaty, ale też odzież – przede wszystkim termiczna. 

Wszystkie te rzeczy możecie przynosić jeszcze jutro – w niedzielę 27 lutego, do holu w budynku starostwa powiatowego. Osoby przyjmujące dary, będą tam czekały w godzinach 12:00-15:00. Będą one przewiezione do Kamieńca Podolskiego. Miasto to ma pełnić funkcję regionu, do którego trafią poszkodowani ze strefy wojny. Na całe szczęście ukraińskie szpitale są wyposażone w leki. Dziękujemy wszystkim, którzy organizują paczki dla poszkodowanych i uciekinierów. Wszyscy wiemy, że aktualna sytuacja u naszych sąsiadów nie jest kolorowa i każdy nawet najmniejszy gest jest dla nich na wagę złota.