Głogowskie muzeum ma do dyspozycji 24-metrową wieżę widokową, która na czas zimy była zamknięta. Na całe szczęście to się zmienia i już piątku 1 kwietnia możemy ponownie ją zwiedzać. Jest to wspaniała informacja, ponieważ to właśnie z niej możemy podziwiać panoramę Głogowa.

Wstęp za symboliczną złotówkę

1 zł – właśnie tyle kosztuje wejście na historyczną wieżę widokową Zamku Książąt Głogowskich. Jest to niezwykle mała kwota za możliwość podziwiania pięknego krajobrazu. Zdecydowanie warto, w szczególności wtedy, kiedy mamy bezchmurne niebo. Wieża będzie otwarta w godzinach otwarcia muzeum. Mamy nadzieję, że każdy, kto tylko będzie w pobliżu, zechce skorzystać z takiej atrakcji.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

To właśnie ono mieści się na terenie Zamku Książąt Głogowskich. Możecie je zwiedzać od środy do niedzieli w godzinach 10:00 – 17:00. Warto tutaj również wspomnieć, że w piątki do Muzeum wejdziecie za darmo. Tym bardziej warto z tego skorzystać, ponieważ znajdziecie tak wiele ciekawych ekspozycji. Jeśli nie macie czasu, lub ochoty zwiedzać całego muzeum w środku, to koniecznie obejrzyjcie przynajmniej dziedziniec Zamku. Wejście tam jest bezpłatne.