Na pewno wiele z Was słyszało o wydarzeniu, jakim jest Nocy Muzeum. Właśnie wtedy w wielu miastach Muzea, Galerie Sztuki i inne miejsca kulturalne można zwiedzać za darmo, właśnie w nocy. Oprócz faktu, że zwiedzanie jest darmowe, plusem jest to, że bardzo często tworzone są dodatkowe wystawy, albo pojawia się możliwość zwiedzania ich z przewodnikiem. Co ciekawe, jest to wydarzenie ogólnoeuropejskie i większość miast organizuje je dokładnie tego samego dnia. W tym roku odbędzie się w sobotę 14 maja i po 2-letniej przerwie zawita do Głogowa. Sprawdźmy co będzie tam na nas czekać!

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Głogowski MAH jest doskonale przygotowany na powrót Nocy Muzeów do miasta. W sobotę otworzy się już o 16:00 i będzie można je zwiedzać aż do 1:00 w nocy. Już teraz możecie zapisać się na bezpłatne zwiedzanie trzech wystaw z przewodnikiem. Będzie taka możliwość dla ekspozycji:

  • „W krainie czerwonego złota. Archeologia na placu budowy Huty Miedzi Głogów”,
  • „Głogów na fali. Historia pewnego drobnicowca”,
  • „Splendor śląskiej sztuki sakralnej XIV-XVI wieku”.

Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona i przy splendorze śląskiej sztuki sakralnej jest to maksymalnie 15 osób. Na zwiedzaniu pozostałych dwóch ekspozycji grupa może liczyć 30 osób.

Atrakcje na dziedzińcu

Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaplanowało ogrom atrakcji, które powinny spodobać się nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Jeśli wybierzecie się do MAHu to nie możecie ominąć dziedzińca. To właśnie na nim będzie można zobaczyć jak dawniej bito monety albo wziąć udział w zajęciach z tańca średniowiecznego. Dodatkowo będziecie mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. O 21:30 rozpocznie się pokaz pt. “Światło i Dźwięk”.

Nie zapominajmy o dzieciach

Dla nich również MAH przygotował sporo atrakcji. Specjalnie dla najmłodszych odbędą się warsztaty “Dawne gry planszowe”, “Gliniane zwierzątka” a także “Zakładka do książki”. W fosie za to trwać będą warsztaty o pszczołach i pszczelarstwie. Każdy będzie mógł również wykonać własną świecę z wosku.

Bardowie pod wieżą

Na koncerty zapraszamy na 22:00 do fosy. To właśnie tam będziecie mogli posłuchać muzyki i poezji i odprężyć się.

Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu wszystkie przygotowane przez MAH atrakcje i w kolejnych latach będziecie wracać na Noc Muzeów do Głogowa z przyjemnością.