W całym kraju w dniach 13-15 sierpnia odbędzie się kilkadziesiąt pikników wojskowych. Weekend z wojskiem będzie można spędzić w Głogowie. Pikniki organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej będą upamiętnieniem Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Na pikniku będzie można poczuć się jak w wojsku. Będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa muzyka, grochówka oraz oczywiście żołnierze polskich sił zbrojnych. Dla dzieci i młodzieży także są przewidziane atrakcje, ale szczegóły wydarzenia nie są jeszcze znane.

Rocznica „Cudu nad Wisłą”

„Cud nad Wisłą”, bo tak nazywana jest Bitwą Warszawską, była decydującą bitwą wojny polsko-bolszewickiej w roku 1920 pomiędzy siłami Wojska Polskiego oraz Armii Czerwonej. W bitwie, w której wielu spodziewało się klęski, polska armia stawiła czoła wojskom radzieckim, a to zwycięstwo odmieniło losy wojny i pozwoliło Polsce zachować niepodległość. Pokrzyżowało to także plany Związku Radzieckiego podboju Europy Zachodniej.

Święto Wojska Polskiego

Data obchodzenia Święta Wojska Polskiego nie jest przypadkowa, ten dzień ma upamiętniać zwycięstwo polskich sił zbrojnych w Bitwie Warszawskiej.