Wiele się będzie działo w tym tygodniu w Głogowie, a coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, jak i dorośli. Dwa pikniki w ciągu kilku dni. Będzie sportowo i wojskowo, bo już za tydzień Wojsko Polskie ma swoje święto i z tej okazji odbędzie się jedno z wydarzeń.

„Mamo, tato chcę być zdrowy”

Zanim przejdziemy do atrakcji militarnych, już w środę odbędzie się kolejne spotkanie w ramach akcji „Startuj po zdrowie”, które odbywa się pod hasłem „Mamo, tato chcę być zdrowy”. Ten piknik rekreacyjno- sportowy odbędzie się na placu zabaw na osiedlu Piastów Śląskich.

To już trzecie tegoroczne spotkanie. Poprzednie odbyły się 13 i 27 lipca, a przed nami jeszcze wielki finał akcji, który odbędzie się 27 sierpnia, tuż przed zakończeniem wakacji. W programie wydarzenia jest między innymi ścianka wspinaczkowa, tory przeszkód, triathlon na sucho czy pięciobój.

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia to dzień, w którym obchodzone jest Święto Wojska Polskiego, z tej okazji w sobotę w całym kraju Ministerstwo Obrony Narodowe organizuje pikniki wojskowe. Na pikniku pod hasłem „Zostań Żołnierzem. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa” będą dostępne mobilne punkty rekrutacyjne, gdzie osoby chcące dołączyć do polskiej armii, będą mogły dowiedzieć się, jak wygląda kariera w wojsku.

Wydarzenie nie jest skierowane tylko dla osób zafascynowanych wojskiem, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na gości przygotowane będą pokazy sprzętu wojskowego, koncert Orkiestry Wojskowej oraz inne atrakcje przygotowane przez jednostkę wojskową.

Piknik odbędzie się na rynku, a to spowoduje, że jego ulice zostaną wyłączone z ruchu kołowego oraz nie będzie możliwości parkowania tam pojazdów.