Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, przyłapali na gorącym uczynku mężczyzn, którzy ścinali drzewa w jednym z lasów. Mimo próby ucieczki z miejsca zostali zatrzymani i umieszczeni w areszcie. Grozi im wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności. 

Głogowscy policjanci otrzymali we wtorek 29 listopada zgłoszenie, które wskazywało, że w jednym z lasów na terenie powiatu nieznane osoby kradną drzewo. W trakcie dochodzenia funkcjonariusze z Wydziału Prewencji udali się we wskazane miejsce. Zastali tam trzech mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Zatrzymano ich jednak na gorącym uczynku podczas ścinania drzew. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Głogowie, łącznie mężczyzną udało się ściąć 13 dębowych drzew, które planowali wywieźć z lasu. 

Po zatrzymaniu mężczyzn w wieku 18, 23 i 27 lat umieszczono ich w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzut za kradzież drewna z lasu, za które grozi im kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Ponadto takie sytuacje sprawiają, że sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę, która wynosi podwójną wartość ściętych drzew.