Panujące w Głogowie i okolicach trudne warunki na drogach sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom i wypadkom. Służby apelują, aby kierowcy byli ostrożni i przede wszystkim jechali z wyobraźnią. Ponadto pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panującej sytuacji na drodze. 

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie asp. szt. Łukasz Szuwikowski przypomina, że na drogach jest ślisko i kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu. Brak wyobraźni, niezachowanie odpowiedniej odległości oraz zbyt duża prędkość często są powodem zdarzeń drogowych. Bardzo duża część z nich kończy się poważnymi wypadkami, w których kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu, a nawet życiu. 

Dostosowanie jazdy do panujących warunków na drogach i wzmożona ostrożność pomoże w zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy przy tym, że to podstawowy obowiązek każdego kierowcy, który powinien dostosować prędkość do pogody i aktualnej sytuacji. Oznacza to, że prędkość, z jaką porusza się pojazd, musi być dobrana w sposób umożliwiający utrzymanie nad nim kontroli. To bardzo ważne, ponieważ pogoda zmienić może się błyskawicznie.