Miasto pracuje aktualnie nad inwestycją, która zapewni mieszkańcom kolejne mieszkania. W 2023 roku oddany do użytku będzie m.in. koszarowiec, gdzie dostępnych będzie 64 mieszkań. 

Głogów cały czas się rozwija i rozrasta, dlatego potrzebne są w mieście inwestycje zapewniające mieszkania. Miasto aktualnie remontuje tzw. koszarowiec, który zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Gen Bema. W miejscu oddanych do użytku będzie 64 mieszkań, które zakończą prace miasta związane z budownictwem na tym terenie. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz przypomina, że w ubiegłym roku przekazano także klucze do ostatniego z czterech budynków TBS. Łącznie pozwoliły zapewnić one 124 lokali.   

Teraz miasto z budownictwem TBS przenosi się na osiedle Żarków, gdzie trwa już budowa dwóch nowych budynków. Łącznie 48 mieszkań oddanych do użytku ma zostać także w tym roku. Budynki wyglądem nawiązywać będą przede wszystkim do znajdujących się niegdyś w tym miejscu koszar. W lokalizacji zaplanowano wybudowanie siedmiu takich budynków. 

Urząd Głogowa informuję również o zaplanowanej budowie bloku mieszkalnego na Nowym Piastowie, a remont przejdzie budynek po Domu Samotnej Matki.