Ruszają prace związane ze stworzeniem koncepcji powstania sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie planowanej inwestycji. To pierwszy krok do powstania strefy przemysłowej, która mieścić się ma na granicy gmin Kotła i Głogów.

W ubiegłym tygodniu podpisano przez wójta gminy Kotła umowy o opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego oraz koncepcji dotyczących działania „Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej pod strefę przemysłową na terenie gmin Głogów i Kotla”. To pierwszy krok w realizacji inwestycji, która powstać ma na granicy gminy Głogów i Kotły. 

Przez najbliższe miesiące trwać będą prace koncepcyjne, które pozwolą na powstanie od zera sieci wodno-kanalizacyjnej. Projekt zakłada stworzenie zarówno nowej oczyszczalni ścieków, jak i ujść wody. 

Ogromna strefa przemysłowa

Inwestycja realizowana przez sąsiadujące ze sobą gminy, zrealizowana ma być na ponad 700 hektarowym gruncie. Powstanie strefy przemysłowej, opierać się ma na fabrykach oraz dużych zakładach produkcyjnych. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, za kilka lat w regionie powstanie kilka tysięcy nowych miejsc pracy.