Spektakl pn. “Jutro wrócimy do domu” zakwalifikowany został do 29 edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. To niezwykłe wyróżnienie, ponieważ wydarzenie zalicza się do najbardziej prestiżowych konkursów teatralnych w całym kraju.

Wyróżniony repertuar “Jutro wrócimy do domu” to wielki sukces, z którego cieszą się także przedstawiciele głogowskiego teatru. To bowiem najmłodszy teatr w kraju, który dzięki współpracy z Lubuskim Teatrem został już zauważony. Ponadto, jak wspominają, radość ich jest podwójna, ponieważ oprócz współprodukcji przedstawiciele z głogowa znaleźli się również wśród twórców. 

Ideą Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki jest przede wszystkim nagrodzenie najciekawszych repertuarów w polskim teatrze. Ponadto wspomaganie rodzimej dramaturgii oraz popularyzację naszego polskiego dramatu współczesnego. Jego organizatorami jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.