W miniony weekend na drogach w regionie głogowscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Wszystko za sprawą prowadzonych działań “Prędkość”, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzekwowanie stosowania się do ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze reagowali także na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. 

Po raz kolejny policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pozwalające na wyeliminowaniu uczestników ruchu drogowego, którzy zagrażają bezpieczeństwu przez niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Jak informuje oficer Prasowy Komendanta Powiatowego w Głogowie  st. sierż. Natalia Szymańska akcja “Prędkość” prowadzona była już od godzin porannych do zmierzchu przez cały weekend (25-26 lutego).

Wzmożone działania skupiły się na kontrolowaniu prędkości, z którą poruszają się kierowcy w regionie. To bowiem prędkość jest kluczowym czynnikiem, który wpływa na ryzyko wystąpienia wypadków, jak i skalę ich skutków. Szczególnie w przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie prędkości zmniejsza szansę na przeżycie człowieka. Więcej wydarzeń z dróg w Głogowie i okolicach w zakładce Kronika Policyjna.