Dzięki zachowanej czujności głogowskiego funkcjonariusza policji będącego już po służbie udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. 34-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z powołania zachowują czujność i ostrożność również po służbie, co udowodnił jeden z głogowskich policjantów. W pierwszy dzień marca około godziny 19:30 mężczyzna zauważył bowiem w sklepie dwóch mężczyzn, którzy wsiedli do samochodu i odjechali. Podejrzewając, że kierowca nie jest trzeźwy, natychmiast zareagował, powiadomił o całym zdarzeniu oficera dyżurnego i pojechał za pojazdem, informując na bieżąco o lokalizacji pojazdu. 

Zauważony został przy ul. Rudnowskiej w Głogowie przez Policjantów z Ruchu Drogowego, którzy dali znak do zatrzymania kierującemu. Mężczyzna zatrzymał się, jednak gdy zauważył wychodzącą z pojazdu funkcjonariuszkę, niespodziewanie ruszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg i wyprzedzili pojazd z zamiarem zmniejszenia prędkości i zatrzymaniem samochodu. Mężczyzna jednak uderzył w jadący przed nim samochód, a następnie podjął próbę jego wyminięcia. Policjanci w zamiarze odcięcia kierującemu drogi zastawili ją, jednak w wyniku tego kierowca volkswagena uderzył w drzwi od kierowcy radiowozu. Chcąc kontynuować ucieczkę, postanowił wycofać, uderzając przy tym w kolejny pojazd – tym razem zgłaszającego policjanta. 

Przypuszczenia okazały się trafne, mężczyzna bowiem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak informuje p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie st. sierż. Natalia Szymańska, mężczyznę zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie.