Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, kolejny raz ostrzegają o działaniach oszustów. Pomimo że temat jest cały czas powielany, nadal dochodzi do wielu sytuacji, których można uniknąć. Bądźmy ostrożni i informujmy także o popularnych metodach oszustw swoich bliskich. 

Oszuści cały czas pracują nad udoskonaleniem metod swoich działań, które prowadzą często do utraty wszystkich oszczędności. Podają się bowiem za pracowników banku, członków rodziny, a nawet za policjantów. Popularnymi metodami manipulują swoim rozmówcą, twierdząc, że ktoś z bliskich właśnie uległ wypadkowi, dlatego potrzebna jest pomoc finansowa. Zdarza się również, że poddają się oni za pracowników banków lub funkcjonariuszy policji. Przekonują przy tym rozmówcę, że działają w dobrej sprawie. 

P.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie przypomina także, że funkcjonariusze nigdy nie informują o prowadzonej akcji i przede wszystkim nie proszą o przelanie pieniędzy na inne konto lub pozostawienie ich w jakimś miejscu.