Wczoraj (11 kwietnia) głogowskich policjantów można było zauważyć na głównych ciągach komunikacyjnych już od 5 rano. Przeprowadzali oni bowiem działania “Trzeźwy Poranek”, podczas których sprawdzali trzeźwość kierowców. Wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub innych substancji odurzających to nadal duży problem spotykany na drogach. 

Nietrzeźwość kierowców to duży problem, który zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Po spożyciu substancji odurzających, w tym alkoholu i narkotyków zaburzone zostaje m.in. logiczne myślenie i szybkość reakcji. Pomimo licznych zagrożeń, problem nietrzeźwych kierowców nadal jest wyraźnie zauważalny. 

Jak informuje p.o. Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego policji w Głogowie mł. asp. Emilia Reguła, kierowca po spożyciu alkoholu lub narkotyków to potencjalny zabójca i człowiek bez wyobraźni. Do jednych z podstawowych zadań funkcjonariuszy natomiast jest eliminowanie takich osób z ruchu drogowego. Skutki wydarzeń drogowych mogą prowadzić do tragicznych skutków nie tylko dla samych kierujących, ale również innych uczestników w ruchu drogowym. 

Więcej o pracy policji w regionie znajdziesz w zakładce: Kronika Policyjna.