Funkcjonariusze policji z Głogowa zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież rozbójniczą. Zdarzenie, za które odpowie, miało miejsce w jednej z drogerii, w której przy użyciu przemocy próbowała utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy. 

Głogowscy policjanci w toku prowadzonych czynności operacyjnych w sprawie kradzieży rozbójniczej w drogerii ustalili tożsamość kobiety odpowiedzialnej za zdarzenie. Udało im się również zatrzymać w sprawie 35-letnią kobietę. Podejrzana odpowie za zdarzenie, do którego doszło 11 kwietnia 2023 roku na terenie jednej z drogerii w Głogowie. Kobieta ukradła w niej perfumy, a żeby utrzymać się w posiadaniu zabranej ze sklepowych półek rzeczy, użyła przemocy wobec pracownika ochrony, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia. 

Jak informuje p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie st. sierż. Natalia Szymańska, 35-latkę zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie. Usłyszała już także zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej, za którą grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec kobiety środki zapobiegawcze, takie jak dozór policji oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do osoby pokrzywdzonej.  

Więcej wydarzeń w regionu w zakładce: Kronika Policyjna.