W jednej z miejscowości w powiecie głogowskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia, podczas którego mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, kierował pojazdem mechanicznym. Jego zachowanie spowodowało realne zagrożenie dla życia i zdrowia dziewięciorga dzieci, które poruszały się poboczem drogi.

Incydent miał miejsce 18 maja tego roku około godziny 12:30. Według zgłoszenia, które wpłynęło na policję, sprawca, kierujący pojazdem marki Fiat, był pod wpływem alkoholu. Bezmyślnie zbliżał się do pieszych, w tym do grupy dzieci wraz z opiekunami. Podczas próby uniknięcia kolizji, dwudziestolatek uderzył w nasyp. Następnie zatrzymał pojazd przy jednej z posesji, gdzie świadkowie próbowali powstrzymać go przed kontynuowaniem jazdy ze względu na podejrzenie nietrzeźwości. Natychmiastowa interwencja policji doprowadziła do zatrzymania kierowcy. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości dwudziestolatka pochodzącego z Mołdawii, które wykazało, że ma on w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu pojazdu i danych kierującego w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jak informuje p.o. Oficera Prasowego KPP w Głogowie, st. sierżant Natalia Szymańska, mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd zabezpieczony. Obywatel Mołdawii usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, narażenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Głogowie oraz Prokuratury Rejonowej w Głogowie, Sąd Rejonowy w Głogowie zastosował wobec dwudziestolatka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.