W Głogowie, pełnym urokliwych miejsc, znaleźć można trzy tężnie, które przyciągają licznych mieszkańców i turystów. Pierwsza z nich znajduje się w Parku Słonecznym na os. M. Kopernika, druga w Parku przy ulicy Budowlanych, a trzecia obok OK. Parku na Piastowie. Jednak nie koniec na tym, gdyż planowana jest budowa czwartej tężni na terenie zielonym za Szkołą Muzyczną, która z pewnością wzbogaci miasto o kolejną atrakcję.

W kontekście tężni na Piastowie, niedawno dokonano pewnego małego ulepszenia, które ma za zadanie oddzielić skwer od ruchliwych ulic. Postawiono tam metalowo-drewnianą pergolę, która nie tylko pełni funkcję estetyczną, ale także ma praktyczne zastosowanie. Pergola zostanie obsadzona pnącymi i kwitnącymi roślinami, co stworzy przyjemną atmosferę i zapewni odpowiednią prywatność od zgiełku miejskiego. Montaż pergoli kosztował około 31 tysięcy złotych, ale wartość estetyczna i funkcjonalna, jaką przyniesie, jest bezcenna.

Dzięki inwestycjom i rozwijaniu infrastruktury tężni w Głogowie, mieszkańcy i turyści będą czerpać korzyści z unikalnych właściwości solanki, a jednocześnie delektować się pięknem otaczającego krajobrazu. To doskonały sposób na relaks, dbanie o zdrowie i spędzanie czasu na łonie natury.