W tym roku dla użytku mieszkańców oraz turystów udostępnione zostać mają kolejne atrakcje. Obiekty, które przejdą remont to przede wszystkim pozostałości po głogowskich fortyfikacjach. 

Kolejną udostępniona dla głogowian i turystów atrakcją turystyczną, a zarazem historyczną będzie poternia, przy której aktualnie trwają prace budowlane. Jak wspomina prezydent Rafael Rokaszewicz, miasto pragnie rozwijać swoją historyczną ścieżkę turystyczną. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest poternia, która ma połączyć Stare Miasto z fosą. Miejsce to jest znane mieszkańcom, ponieważ mogli ją oglądać właśnie od strony fosy. Po pracach budowlanych natomiast będzie ona wyeksponowana w całości. Ponadto obiekt z XIX wieku będzie eksponowany nietypowo, ponieważ dawne wejście do niego było obszerne.

Prezydent podkreśla przy tym, że szykowane są jeszcze dwa inne obiekty. Kolejnym z nich bowiem będzie podziemny szpital PWSZ oraz zejście do niego, mieszczące się przy ul. Wały Chrobrego. Udostępnione obiekty mają uzupełnić i urozmaicić historyczną ścieżkę turystyczną prowadzoną śladami Twierdzy Głogów, rozpoczynającej się w Bloku Koszarowym.