Patryk Plewka, utalentowany 23-letni środkowy pomocnik, dołączył do kadry pierwszoligowego klubu Chrobry Głogów. Plewka, pochodzący z Libiąża pod Chrzanowem, wcześniej reprezentował barwy Wisły Kraków, gdzie zdobył doświadczenie biorąc udział w 71 meczach, z czego ponad 50 miało miejsce na poziomie ekstraklasy. Przez ten okres zaliczył na swoim koncie 2 gole i 3 asysty.

W sezonie 2019/2020 zawodnik przebywał na wypożyczeniu w Stali Rzeszów, gdzie mimo młodego wieku, regularnie występował na boisku, notując 24 mecze i dwie bramki. Po rozstaniu z Wisłą Kraków w lipcu 2023 roku, Plewka pozostał przez pewien czas bez klubu. To otworzyło możliwość dla Chrobrego Głogów do podpisania z nim umowy, mimo zamkniętego okna transferowego.

Zawodnik podpisał ze swoim nowym klubem umowę obowiązującą do zakończenia bieżącego sezonu. Kontrakt zawiera jednak klauzulę, która umożliwia automatyczne przedłużenie umowy o kolejny rok, pod warunkiem spełnienia przez piłkarza określonego kryterium ilości rozegranych minut.