Zaledwie miesiąc dzieli nas od 39. edycji Głogowskich Spotkań Jazzowych. Kibice jazzu z niecierpliwością czekają na to wydarzenie, a bilety na poszczególne koncerty są już dostępne do zakupu. Kto więc ma przyjemność wystąpić na jednej z najważniejszych scen jazzowych w Polsce?

Jak już wcześniej wspomniano, 39. Głogowskie Spotkania Jazzowe odbędą się pod koniec października, dokładnie w dniach 27 i 28. Dyrektor artystyczny tego festiwalu zdradza, że tegoroczna edycja obfituje w wiele atrakcji. Na liście występujących artystów znalazł się m.in. Bartek Królik, który zaprezentuje swoją najnowszą płytę oraz grupa Poluzjanci, po latach przerwy wracają na scenę z nowymi koncertami.

Janusz Onufrowicz, znany jako autor tekstów piosenek dla Poluzjantów, ale także znakomity pisarz, również będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas spotkań autorskich. Szefostwo festiwalu szczególnie rekomenduje udział w tym wydarzeniu, podkreślając, że Onufrowicz ma specjalne związki z Głogowem.

Jednak to nie koniec niespodzianek. Organizatorzy festiwalu obiecują, że sobota, drugi dzień wydarzenia, przyniesie jeszcze więcej atrakcji dla fanów jazzu.