Głogów na Dolnym Śląsku stał się miejscem, w którym Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu, podkreśliła niezrównaną wartość i profesjonalizm polskiego żołnierza. Podczas pikniku wojskowego, który odbywał się w tym mieście, Marszałek Sejmu wygłosiła mowę, w której z entuzjazmem i szacunkiem mówiła o polskich żołnierzach. Wyraziła wdzięczność za ich zasłużoną służbę, którą pełnią zawsze tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Piknik wojskowy, podczas którego Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyraziła swoje uznanie dla polskich żołnierzy, był częścią większej inicjatywy historyczno-militarnej. W trakcie wydarzenia odbywały się różnego rodzaju aktywności, a jednym z najważniejszych punktów programu był Bieg Pokoju.

Ta uroczystość była szczególnie symboliczna, ponieważ obchodziliśmy 70. rocznicę uczestnictwa polskich wojsk w misjach zagranicznych. Piknik był efektem wspólnej pracy Ministerstwa Obrony Narodowej, KGHM Polska Miedź oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, które razem stworzyły to niezapomniane wydarzenie.