Wielkie osiągnięcia Miedziowego Giganta zdobyły uznanie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych – Naczelnej Organizacji Technicznej. W Konkursie im. Stanisława Staszica, który promuje najbardziej prężnie rozwijające się produkty innowacyjne, dwie kreacje tej firmy zostały uhonorowane w prestiżowym cyklu „Laur Innowacyjności 2022/2023”. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się m.in. pomysł na usprawnienie procesu zużycia energii w Hucie Miedzi Głogów.

Na uwagę zasłużył Zakład Hydrotechniczny KGHM, który otrzymał Złoty Laur Innowacyjności. Jego wyróżniony projekt nosi nazwę „System Ewidencji, Zarządzania i Analiz danych z Monitoringu geotechnicznego i środowiskowego – SEZAM”.

Niezwykle cenny dla gospodarki energetycznej okazał się również projekt realizowany przez Hutę Miedzi Głogów. Za swoje rozwiązanie, opierające się na „Optymalizacji zużycia energii elektrycznej w procesie odmiedziowania żużla zawiesinowego w piecach elektrycznych z wykorzystaniem zaawansowanej analizy danych procesowych”, innowatorzy z tej placówki zostali słusznie nagrodzeni.