Znaczna część miasta od ponad godziny zmaga się z brakiem dopływu energii elektrycznej. Mieszkania pozostają bez światła, a ruch uliczny utrudniają nieczynne semafory. Około godziny dziewiętnastej operator energetyczny Tauron podał informacje o wystąpieniu awarii prądu, dotykającej liczne ulice zarówno w Głogowie, jak i w sąsiednich Ruszowicach.

Mieszkańcy działają w ciemnościach, z powodu wyłączenia także oświetlenia ulicznego na niektórych arteriach komunikacyjnych. Kłopoty sprawiają także niefunkcjonujące sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach, co prowadzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych. Na chwilę obecną nie dotarły do nas jednak informacje o ewentualnych kolizjach spowodowanych tym stanem rzeczy.

Pojawiły się też doniesienia od czytelników o problemach z zaopatrzeniem w wodę na osiedlu Piastów Śląskich – w pewnych budynkach zupełnie jej brakuje, w innych natomiast obserwuje się bardzo niskie ciśnienie. Przypuszcza się, że może to być związane z brakiem zasilania w przepompowni znajdującej się w Ruszowicach.

Tauron informuje, że prace nad usunięciem awarii powinny zakończyć się do godziny 21. Jednakże nie wykluczają możliwości, że czas ten ulegnie przedłużeniu.