Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Głogowie z entuzjazmem ogłosiła, że tradycyjny Mikołajkowy Spływ Płetwonurków powraca nad nurt Odry. Impreza, która cieszy się ogromną popularnością wśród miejscowych oraz płetwonurków z całej Polski, odbędzie się już za dwa dni.

XIII edycja Mikołajkowego Spływu Płetwonurków, organizowanego przez strażaków, to wydarzenie o wielkim znaczeniu dla miłośników nurkowania w regionie. Tym samym rzeka Odra w Głogowie stanie się ponownie miejscem niecodziennej atrakcji. W poprzednich edycjach tego wydarzenia uczestniczyło co najmniej 100 osób.

Wydarzenie to, zlokalizowane na Odrze, wraca do kalendarza imprez po trzyletniej przerwie i odbędzie się 3 grudnia, zgodnie z dotychczasowym regulaminem. Płetwonurkowie, wyposażeni w specjalistyczne kombinezony, rozpoczną swój spływ u wejścia do Odry na wysokości miejsca stacjonowania jednostki wojskowej w Głogowie, na osiedlu Widziszów.

Uczestnicy będą musieli pokonać odcinek rzeki o długości około 2,7 kilometra, płynąc pod mostem Tolerancji. Po minięciu kolejowego mostu dotrą do zatoki Odry, gdzie opuszczą rzekę w okolicach Przystani Marina, informują organizatorzy imprezy.