Dość niespodziewanie, Sebastian Steblecki, uznawany za jedną z kluczowych postaci w drużynie Chrobrego Głogów, znalazł się na gruncie wolnych zawodników. Piłkarz, który w poprzednim sezonie odnotował 8 strzelonych bramek i 4 asysty, podjął decyzję o zerwaniu umowy z klubem. Powodem były niewywiązywanie się klubu z obowiązków finansowych – przez ponad dwa miesiące zawodnik nie otrzymał wynagrodzenia. Ponadto piłkarz został skierowany do drużyny rezerwowej.

Potencjalne przejście Stebleckiego do Wisły Płock podczas okna transferowego latem nie doszło do skutku. Przeszkodą okazały się zbyt wysokie oczekiwania finansowe ze strony Chrobrego Głogów. W ten sposób utracili oni ważnego gracza, a Steblecki rozwiązał kontrakt z klubem.

Sebastian Steblecki dołączył do drużyny Chrobrego Głogów tuż przed sezonem 2022/2023. Pomimo że drużyna była najwyżej średnio oceniana w ligowych rozgrywkach, sam Steblecki mógł pochwalić się udanym sezonem. Były zawodnik Cracovii, który ma na swoim koncie gry w holenderskim SC Cambuur, Górniku Zabrze oraz GKS-ie Tychy, w 33 meczach ligowych zanotował 7 goli i 4 asysty. Jego dorobek uzupełnia bramka strzelona w meczu o Fortuna Puchar Polski.