Po raz pierwszy w tym sezonie, Głogów został przykryty białym puchem. Oby nie było to ostatnie takie zjawisko w tym roku. Pragniemy bowiem, aby tak malownicze widoki, jakie obserwujemy dzisiaj, pojawiły się jeszcze nieraz tej zimy. Aktualnie panoramy Głogowa wyglądają naprawdę zachwycająco.

Zapowiadane na wieczór 21 listopada mocne ochłodzenie pokryło się z rzeczywistością. Wypowiedziano pierwsze ostrzeżenie meteorologiczne charakterystyczne dla okresu zimowego, które dotyczyło nie tylko powiatu głogowskiego, ale całego województwa. Zapewne jednak mało kto spodziewał się, że przewidziany opad śniegu faktycznie nastąpi.

Według prognoz, na skutek opadów deszczu i deszczu ze śniegiem może dojść do zamarznięcia mokrej nawierzchni dróg i chodników, co spowoduje ich oblodzenie. Temperatura minimalna ma wynosić około -4°C, a temperatura minimalna przy gruncie ma osiągnąć wartość około -6°C – informuje komunikat. W nim również odnajdujemy zapowiedź, że ujemna temperatura powietrza ma utrzymać się również w środę 22 listopada. Ważność ostrzeżenia wygasa o godzinie 9 rano, a do tego czasu możliwe jest, że śnieg nie stopnieje.

Niestety, piękno zimowych krajobrazów ma również swoją mroczniejszą stronę. Pamiętajmy, że na drogach zrobiło się ślisko. Jeśli jesteśmy za kierownicą, zdejmijmy nogę z pedału gazu i zachowajmy bezpieczny dystans od innych pojazdów na drodze.