Oficerowie głogowskiego wydziału policji doprowadzili do aresztowania 19-letniego mężczyzny, który jest głównym podejrzanym w sprawie serii sześciu kradzieży. Młody człowiek jest oskarżony o kradzież towarów o sumarycznej wartości 2,2 tys. zł z kilku hipermarketów na terenie Głogowa.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, dzięki przeprowadzonym działaniom operacyjnym, byli w stanie zidentyfikować i aresztować 19-latka – mieszkańca Głogowa. Podejrzewają go o przestępstwa, które miały miejsce od października 2023 roku. Wszystkie incydenty polegały na kradzieży z różnych sklepów wielkopowierzchniowych rozlokowanych na obszarze Głogowa – informowała starszy sierżant Natalia Szymańska, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Młody mężczyzna został osadzony w areszcie policyjnym po aresztowaniu. Zebrany przez policję materiał dowodowy umożliwił postawienie mu zarzutów dotyczących licznych kradzieży, które stały się jego głównym źródłem dochodów. Teraz musi on stanąć przed sądem i odpowiadać za swoje czyny. W przypadku skazania, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.