W Głogowie szykuje się ciekawa inwestycja sportowa, która cieszyć będzie zarówno amatorów jak i profesjonalistów futbolu. Jest to część realizowanego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki noszącego nazwę „Program Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej”. W ramach tego założenia planowane jest stworzenie nowoczesnego, plenerowego boiska, które wyróżniać się będzie swoją funkcjonalnością.

Planowany obiekt sportowy będzie posiadł wymiary 20×40 metrów, a jego powierzchnię pokryje syntetyczna trawa z polietylenu. Unikalnym elementem jest projektowane zadaszenie łukowe, które zostanie oparte na drewnianych dźwigarach. Dodatkowo, pod murawą znajdować się będzie podziemna instalacja zasilająca. Dzięki temu mieszkańcy Głogowa otrzymają dostęp do nowoczesnej, dobrze oświetlonej przestrzeni do uprawiania sportu umiejscowionej w rejonie Basenów Zewnętrznych.

Realizacją projektu zajmą się spółki Chrobry Głogów S.A. oraz „Quortex” z Gorzowa Wielkopolskiego, które niedawno podpisały umowę na wykonanie tego zadania. Przewidywany koszt inwestycji to nieco poniżej 1,7 miliona złotych. Z tej kwoty, 920 tysięcy złotych pochodzi z dotacji rządowej, natomiast reszta środków zostanie pokryta z budżetu miejskiego Głogowa. Planuje się, że wszystko zostanie ukończone i gotowe do użytku przed rozpoczęciem sezonu letniego przyszłego roku.