23 grudnia, Komenda Powiatowa Policji w Głogowie podała do publicznej wiadomości wstępne informacje na temat tragicznego incydentu drogowego, do którego doszło na ulicy Wita Stwosza w Głogowie. Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło 20 grudnia, we wczesnych godzinach porannych, około godziny 6.

Zgodnie z raportem, 40-letni kierowca samochodu marki Skoda potrącił 54-letnią kobietę na przejściu dla pieszych przy szkole Wyżykowskiego. Poszkodowana, będąca mieszkanką Głogowa, była pilnie przewieziona przez ekipę pogotowia ratunkowego na SOR. Z powodu tego nieszczęśliwego zdarzenia kobieta odniosła urazy, które spowodowały utratę normalnej funkcji ciała na więcej niż siedem dni.

Następnie st.sierż. Natalia Szymańska z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie poinformowała, że funkcjonariusze interweniujący na miejscu zdecydowali o tymczasowym odebraniu praw jazdy mężczyźnie oraz zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego jego pojazdu. Obecnie, policjanci kontynuują działania mające na celu pełne wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Cała sprawa ostatecznie trafi do sądu.