Delegatura Sejmu na Dolnym Śląsku powiększyła się o kilku nowych reprezentantów. Jednym z nich jest Łukasz Horbatowski, który dzisiaj oficjalnie rozpoczął pracę w swoim biurze w Głogowie. Ten wyróżniający się członek Koalicji Obywatelskiej, z sukcesem przeszedł drogę od stanowiska wójta gminy Kotla pod Głogowem do krzeseł parlamentarnych. Jakie cele stawia sobie na najbliższą kadencję?

Jego biuro mieści się przy ulicy Balwierskiej, blisko głogowskiego ratusza. Będzie otwarte dla odwiedzających we wszystkie dni robocze tygodnia, a poselski dyżur zaplanowano na wtorkowe popołudnia. Już na starcie, Łukasz Horbatowski spotyka się z licznymi prośbami o interwencję. – Odnotowuję wiele sygnałów potrzebujących pomocy, z całą gamą różnorodnych problemów, z przewagą tych indywidualnych – podkreśla.

Horbatowski przez ostatnich kilkanaście lat pełnił funkcję wójta gminy Kotla. Dlatego też nie było zaskoczeniem, że podczas inauguracji biura pojawili się liczni przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Wszyscy oni pokładają duże nadzieje w nowo wybranym posłem.

Łukasz Horbatowski reprezentuje w Sejmie Zagłębie Miedziowe, znany region gospodarczy powiązany z KGHM. W tym momencie parlament pracuje nad budżetem, który przewiduje, iż firma z Lubina, znajdująca się obecnie w skomplikowanej sytuacji, ma w 2022 roku odprowadzić do budżetu państwa 3,7 mld złotych tytułem podatku od kopalin.