Na terenie Głogowa, miejscowi funkcjonariusze policji zatrzymali parę mężczyzn podejrzanych o nieudane próby włamań do sklepów. Choć włamanie nie udało się mężczyznom, to jednak spowodowali szereg uszkodzeń. Policja prowadziła śledztwo w tej sprawie przez ostatnie tygodnie, które zakończyło się zatrzymaniem dwóch podejrzanych – 24-letniego i 19-letniego głogowian.

Koniec stycznia 2024 roku przyniósł próbę włamania do magazynu jednego ze sklepów przez wspomnianą parę mężczyzn. Mimo ich wysiłku, nie udało im się otworzyć drzwi do magazynu. Ich działania spowodowały jednak uszkodzenie klamki. W ciągu niespełna pół godziny, obaj podejrzani podjęli kolejną próbę włamania, tym razem do innego punktu sprzedaży. Historia powtórzyła się – nie dostali się do środka, ale w efekcie zniszczyli szybę wystawową sklepu. Na szczęście, alarm antywłamaniowy odstraszył przestępców od dalszych działań – relacjonuje Natalia Szymańska, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Jednak nie zawsze działania podejrzanych kończyły się fiaskiem. Śledczy ustalili, że 19-letni mieszkaniec Głogowa jest odpowiedzialny za trzy udane kradzieże w innym sklepie. Suma strat wynikających z tych przestępstw osiągnęła wartość 1500 złotych.

Obaj mężczyźni zostali umieszczeni w areszcie policyjnym. Za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności