Dzięki zdobytym wyróżnieniu w konkursie organizowanym przez starostwo głogowskie, Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych (ZSSiB) w Głogowie, posiada od teraz nowoczesną stację do ładowania urządzeń elektrycznych. Właśnie dziś zaczęły działać na jej terenie punkty, gdzie można podłączyć do prądu samochody, hulajnogi czy inne urządzenia.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie stanowisk do ładowania pojazdów. A jako nagroda dla twórców najlepszych projektów, przewidziano budowę stacji ładowania pojazdów i urządzeń elektrycznych. Jak informuje dyrektor ZSSiB w Głogowie, Sylwia Chodor, na tej stacji można ładować praktycznie każde urządzenie – rowery, laptopy, hulajnogi czy telefony.

Jarosław Dudkowiak, starosta głogowski podkreśla, że to pierwsza tego typu instalacja w jednostkach prowadzonych przez powiat. Finansowanie budowy stacji pochodziło z dwóch źródeł – starostwa oraz firmy PHU Partner.eu Marcina Kaczmarka. Ta druga zainwestowała w panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu budynku. Dzięki nim, uczniowie mogą korzystać z energii słonecznej do ładowania swoich urządzeń. Energia magazynowana jest również wykorzystywana dla potrzeb szkoły.