W Głogowie na ulicy Akacjowej doszło do serii aktów wandalizmu. Osoby nieznane zniszczyły aż osiem samochodów zaparkowanych w okolicach ogrodów działkowych. Wszystko działo się w nocy pomiędzy sobotą a niedzielą. Oprócz urwanych lusterek, powybijanych szyb oraz uszkodzonych karoserii, sprawcy dokonali również szereg innych dewastacji.

Pewna mieszkanka tego obszaru usłyszała w nocy hałas. Było to około godziny 23:00. Kiedy wyjrzała przez okno, zobaczyła dwóch mężczyzn ubranych na czarno – jeden z nich uciekał, drugi odjeżdżał na jakimś pojeździe. Zdecydowała się nie podążać za nim ze względów bezpieczeństwa. Kobieta opowiedziała również o niebezpieczeństwie, jakie mieszkańcy doświadczają codziennie – kradzieże mają miejsce nawet za dnia. Ponadto, według jej relacji, wandale najprawdopodobniej używali kostki brukowej do zniszczenia aut.

Zgłoszenia o dewastacji przyjęło głogowskie komenda policji – łącznie od ośmiu poszkodowanych. Ale zniszczenia nie ograniczyły się tylko do pojazdów – wandalizm objął również wiata przystankowa na Rudnowskiej, gdzie zostały powybijane szyby. Natalia Szymańska, rzeczniczka prasowa głogowskiej policji, poinformowała, że trwa intensywne śledztwo. Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz zespołu ds. wykroczeń dokładają wszelkich starań, by jak najszybciej ustalić tożsamość sprawców i doprowadzić ich do odpowiedzialności.