W Głogowie doszło do dramatycznego wypadku samochodowego, który miał miejsce na przejściu dla pieszych. Zdarzenie to zakończyło się wezwaniem służb ratowniczych i nałożeniem przez policję mandatu na winnego.

Kierujący 50-letni mężczyzna, za kierownicą auta marki Citroen, zderzył się na ulicy Armii Krajowej z 75-letnią kobietą. Zarówno mężczyzna jak i potrącona kobieta pochodzą z Głogowa, jak to podkreśla sierżant Natalia Szymańska, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. Po przybyciu ekip medycznych na miejsce zdarzenia, poszkodowana otrzymała niezbędne wsparcie medyczne natychmiast po incydencie. Jej stan jest teraz stabilny i mimo wstrząsu nie musiała być przewieziona do szpitala – leczy się w domu.

Wypadek wydarzył się 13 maja, około godziny 18.30 rano, w miejscu, które jest zwykle dość ruchliwe – przy sklepie spożywczym Żabka. Kierowca nie wykazał odpowiedniej czujności wobec zagrożenia, co doprowadziło do tego tragicznego zdarzenia. W konsekwencji, nie tylko musiał zmierzyć się z konsekwencjami psychicznymi – strachem i stresem, ale także z surowymi konsekwencjami prawnymi. Na miejscu zdarzenia otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych zostało doliczonych do jego konta.